Hakkımızda

Kisan Trafik İşaretleri A.Ş. Kisan’ın 20 yılı aşkın tecrübe ve birikiminin ışığında 2000 yılında kurulmuştur.

Uluslararası standartlara uygun trafik güvenliği sektöründe faaliyet gösteren Trafik İşaretleri A.Ş. karayollarının trafik düzeni ve seyir güvenliğini sağlamak amacı ile tarafik mühendisliği hizmetlerinin ülkemizde yaygınlaşmasını sağlayan lider firmadır.

Çalışmalarına yatay karayolu işaretlemesi ve trafik levhalarının yapımı ve montajı ile başlamış, yurt çapındaki tüm karayolu ağında ve yurtdışında faaliyetlerini sürdürmüştür. Trafik işaretleri uygulama kapasitesi bakımından, ülkemizin ve Avrupa’nın lider kuruluşudur. Türkiye’nin karayolu ağında çalışmalarını sürdüren firmamamızın faaliyet alanları, her geçen gün yeni teknolojilerle genişlemektedir.

Üretim ve uygulama kapasitemiz her yıl 6.000 (altıbin) ton termoplastik yol çizgi malzemesi üretimi, 1.000 (bin) ton çift komponentli yol çizgi malzemesi üretimi, 24(yirmi dört)er adet yol çizgi aracı ve ön ısıtıcı araç üretimi, 1.500.000(bir milyon beş yüz bin) m2 termoplastik yol çizgi uygulaması 2.000.000(iki milyon) m2 soğuk yol çizgi uygulaması, 100.000 (yüzbin)m2 çift komponent yol çizgi uygulaması, 100.000 (yüzbin)m2 trafik levhası üretim ve uygulaması, 100.000 (yüzbin)m2 gürültü bariyeri üretim ve uygulaması ve 1.000.000(bir milyon) m2 su jeti silme uygulaması civarındadır.

Trafik işaretleri, geniş makine parkı sayesinde hızlı güvenilir ve eksiksiz hizmet verme yeteneğine sahiptir. Yol çizgi boyalarının performansı ve servis ömrü firmamız için büyük önem taşımaktadır. Uygulama konusunda olumlu sonuçlar alınabilmesi için, bağıl nem ortam sıcaklığı, asfalt sıcaklığı, yol yüzeyi temizliği ve kalitesi, kaplama özellikleri don etkisi ve hatta yol yüzeyindeki boyanın etkilenebileceği çözücüler de dikkate alınarak, boya kalitesi üzerinde titizlikle çalışılmaktadır.

İmalat ve uygulamalarımız arasında, yatay trafik işaretleri ilk sırayı almaktadır. Bu uygulamalar kendi içlerinde çeşitlilik gösterir.

Termo plastik yol çizgi uygulamalarını 1-2 mm kalınlıkta püskürtme, 2-6 mm kalınlıkta serme, 2mm kalınlıkta hazır termo plastik bant yapıştırma şeklindeki tercihler doğrultusunda gerçekleştirebilmekteyiz.

Soğuk yol çizgi uygulamalarını klor kauçuk esaslı boya ile, akrilik esaslı boya ile, su bazlı boya ile yapmak mümkündür. Çift komponenetli yol çizgi uygulamaları ise, yine püskürtme yöntemi kullanılarak makinelerle yada serme yöntemi olarak makine ve el işçiliğiyle yapılmaktadır. Yol çizgilerinin silinmesini gerektiren durumlarda, asfalt yüzeye zarar vermeden basınçlı su püskürtme yöntemiyle çizgiler temizlenebilmektedir. Bu uygulama ile asfalt veya beton yüzeylerdeki her türlü Termoplastik Boya, Soğuk Boya, Çift Kompenantlı Boya ile havaalanı pistlerinde oluşan Lastik İzleri Yüksek Basınçlı Su İle (2750 bar) yüzeye zarar vermeden, 2 ~ 40 m/dk hızla, 0 ~ 45 cm. genişlikte temizlenir. Çalışma esnasında silinen çizgi ve asfalt atıkları makinada bulunan atık torbasında depolanır. Dolayısıyla yüzeydeki uygulamalar için çok temiz bir yüzey hazırlanır. Kirli suyu ve atıkları bünyesinde depoladığı için çevre ve insan sağlığı açısından güvenlidir.

Seyir halinde normal araç sistemi, çalışma esnasında hidrolik sistem kullanılır. Silme esnasında istenen silme genişliğine göre sprey barlar değiştirilebilir. Araç hızı da silinecek yüzeye göre ayarlanabilir.

Sürtünme artırıcı renkli yüzey kaplamalarına gelince, tyregrip yöntemi sürücünün algılama sürecini azaltan, kayma direncini arttıran ve fren mesafesini kısaltan bir yüzey kaplamasıdır. Özellikle oto yol giriş çıkışlarında, OGS gişeleri önlerinde, tercihli yollarda ve okul, hastane gibi kritik yapıların önlerinde kullanılan epoksi esaslı soğuk bir uygulamadır.

İmprint yöntemi ise tercihli yolların yapımında, özel kasis ve yükseltilmiş yaya geçitleri ve kaldırımların yapımında kullanılan, istenilen desen ve renkte imalatı yapılabilen, estetik ve çok dayanıklı, özel ısıtıcı kazanlarda hazırlanarak sıcak uygulanan sentetik bir yüzey kaplamasıdır.

Bütün bunların yanı sıra park yerleri işaretlemeleri için termoplastik yol çizgi malzemesi, çift komponentli yol çizgi malzemesi, soğuk yol çizgi malzemesi, termo plastik yapıştırma rulo çizgileri ve bisiklet, yaya, özürlü figürleri ile yatay işaretleme çalışmaları yapılmaktadır.

Düşey trafik işaretleri konusundaki çalışmalarımız arasında, trafik levhaları imalatı ve montajı bulunmaktadır. Bunlar standart trafik işaret levhalarıdır ki, tehlike uyarı işaretleri ile trafik tanzim işaretleri bu gruba girer.

Trafik bilgi işaretleri, standart bilgi işaretleri, boyutları değişken bilgi levhaları, kavşak öncesi yön levhaları, kaplama üstü yön levhaları, refüj ortası yön levhaları, kavşak içi yön levhaları, mesafe levhaları olarak belirlenebilir.

Ayrıca duraklama ve parketme işaretleri ile, yapım, bakım, onarım işaretleri de çalışmalarımız arasındadır.

Geri yansıtıcı malzemelerde normal performans, yüksek performans, diamond olarak, temin edilmektedir.
Liner markası ile ihtiyaca ve iklim koşullarına göre farklı formüllerde üretimi yapılan yol çizgi malzemeleri yıllardır başarı ile uygulanmaktadır.

Uluslararası standartlara uygun ham madde temini üretim ve kalite kontrolü sürekli sağlanmaktadır. Uygulama esnasında yapılan performans ölçümleri ile, kalitede devamlılık göz önünde tutulmaktadır.

Arge, projelendirme, mühendislik ve imalat hizmetleri firmamız tarafından yapılan yol çizgi araçları ve ön ısıtıcıların imalatı konusunda, ISO 9001 ve CE sertifikaları alınmıştır. Ayrıca elastik tip genleşme derz malzemeleri ve imprint uygulamaları için gerek duyulan ısıtma kazanları da firmamız tarafından imal edilmektedir.

Gürültü bariyerlerinin imalatı ve montajı çerçevesinde firmamız, gürültü ölçümü projelendirme, dizayn üretim ve montaj hizmetleri vermektedir. Bu hizmetler ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak yapılmaktadır. Bu konuda karayolları belediyeler demir yolları ve özel siteler için farklı kullanım ve ihtiyaçlara uygun olarak ideal ve estetik imalatlar yapılabilmektedir.

Bir diğer ürün olan bitüm esaslı elastik tip köprü genleşme derzleri 40-50 mm genleşmeli köprülerde kullanılmaktadır. Yapımı tamiri ve bakımı kolay ve hızlıdır. Asfalt yüzeyinde farklılık yaratmadığından, sürüş konforu sağlamaktadır.

Elektrikli buton ve standart buton uygulamalarında da trafik işaretleri kaliteli ürünlerle yüksek standartda çalışmaktadır. Tünel geçişlerinde kavşak noktalarında kullanılan butonlar, gece görünürlüğü sağladığı gibi yol kaplamasından yüksek olmaları sebebi ile şerit ihlalleri halinde tekerlek darbeleri ile sürücüler için ikaz görevi de yapmaktadır. 

Elektrikli butonlar, özellikle tünel içi aydınlatmasında, tünel duvarları ile yükseltilerin korunmasında sürüş konforu sağlamaktadır. Ayrıca bir kaza esnasında tünelden sağlıklı bir tahliyenin yapılabilmesinde önemli bir işleve de sahiptir.

KİSAN İNŞAAT MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 

Formu doldururken aşağıdaki hatalar oluşmuştur. Lütfen kontrol ederek tekrar deneyiniz